formasyon eğitimi sertifika programı ders muafiyet başvuruları hakkında

FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI DERS MUAFİYET BAŞVURULARI HAKKINDA

DERS MUAFİYETİ HAKKINDA:

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Bahar dönemi derslerinden (Özel Öğretim Yöntemleri - Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarım)  daha önce alınıp başarılı olunan derslerden muaf olmak için aşağıda istenilen belgelerle birlikte pedagojik formasyon birimine dilekçe ile başvurulması gerekmektedir. Anılan tarihler geçtikten sonra yapılacak muafiyet talepleri dikkate alınmayacaktır. Muaf sayılan dersler için ücret iadesi kesinlikle yapılmaz (YÖK’ün Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına İlişkin Usul ve Esasların 10. Maddesinin 3. Bendi uyarınca).

 “MADDE 10:

(3) Programa başlayanlar, her dönemin ilk haftası içinde, o dönemde pedagojik formasyon eğitimi programı kapsamındaki bazı derslerden muaf olmak için başvuruda bulunabilir. Muaf olunan dersler için öğrencilere ayrıca ücret iadesi yapılmaz.”

 

 Bu kapsamda öğrencilerimiz (Lisans Eğitimi, Pedagojik Formasyon Eğitimi, Tezsiz Yüksek Lisans Eğitimi ve Lisansüstü Eğitimi kapsamında daha önce alıp başarılı oldukları derslerden (ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI HARİÇ)  muaf  tutulmak için transkript ve ders içeriklerinin ekli olduğu dilekçeyle başvuruda bulunabilir.

 Muafiyet başvurusu yapacak öğrencilerimizin  29 Şubat-06 Mart  2016 tarihleri arasında aşağıdaki belgeler ile Celal Bayar Üniversitesi Pedagojik Formasyon Birimi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi D Blok (Manisa-Merkez Uncubozköy Kampüsü)Formasyon Birimine başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

NOT: Söz konusu dersler için Güz döneminde (ilk dönemde)  başvuru yapanlar tekrar başvuru yapmayacaktır.

 

Başvuru için gerekli belgeler:

A) Başvuru Dilekçesi (Ekte)

B) Onaylı Transkript

C) Onaylı ders içerikleri


MANİSA

CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ

EĞİTİM FAKÜLTESİ

DEMİRCİ-MANİSA

45900

 +90 (236)

462 24 88

 +90 (236)

462 16 00


  •    

Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik