Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesi’nin 26'ıncı ve Meslek Yüksek Okulunun 23’üncü mezuniyet törenleri her yıl olduğu gibi bu yılda coşkuyla kutlandı. Geleneksel hale gelen ve bir festival havasında kutlanan şenliklere Eğitim Fakültesi D Blok önünde keşkek ikramı ile başlandı. Keşkek kazanını rektörümüz Prof.Dr. Kemal Çelebi’nin açtığı  törene rektör yardımcımız Prof. Dr. Bilal-i Habeş GÜMÜŞ, Demirci Kaymakamı Mutlu AKYOL, Kaymakam Refiki Nurullah Cemil Erciyas, Demirci Belediye Başkanı Selami SELÇUK, Dekanımız Prof.Dr. Ahmet ATAÇ , Demirci Meslek Yüksek Okulu Müd. Dr. Öğr. Üyesi İsmail Taşlı,  Fakültemiz akademik ve idari personeli ve mezun olan öğrencilerimize ve misafirlerine geleneksel keşkek ikramı ile başlandı. Geleneksel tören keşkeği ikramından sonra fakültemizin yeni yapılan Muallim Öğrenci Merkezi açılışı törenine geçildi. rektörümüz Prof.Dr. Kemal Çelebi’nin Muallim Öğrenci Merkezi açılış töreninde yaptığı konuşmada eğitim fakültesinin yeni yüzü olan ve öğrencilerimize vakitlerini daha nezih bir ortamda geçirmelerini sağlayacak olan tesisin hayırlı olmasını dileyerek emeği geçenlere teşekkür ederek kurdeleyi keserek açılışı gerçekleştirdi.

Muallim Öğrenci Merkezi açılış töreninden sonra geleneksel mezuniyet yürüyüşüne geçildi. Eğitim Fakültesi önünden başlayan yürüyüşe çereşe meydanı, eski Belediye meydanı ve yeni belediye teren meydanı ile devam edilerek Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ataç ve Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yard. Doç. Dr. İsmail Taşlı tarafından Atatürk anıtına çelenk sunularak Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Atatürk anıtı önünde saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından yürüyüşe devam edilerek mezuniyet tören alanı olan Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı stadı ile yürüyüşe son verildi.

Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı stadında gerçekleştirilen törende Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kemal Çelebi, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ataç, Belediye Başkanı Selami Selçuk ve Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yard. Doç. Dr. İsmail Taşlı konuşma yaptılar.

Rektörümüz Prof.Dr. Kemal Çelebi yaptığı konuşmasında “Mezunlarımızın sevincini paylaşmak için buradayız, bu anlamlı günde sizlerle olmaktan çok mutluyuz. Üniversitemizin felsefesini biz iki kellime ile özetliyoruz; Bilim ve İnsan. Yönetim anlayışımızı da önce insan sonra insan ve her zaman insan ilkesi üzerine kurduk. Ülkemizin en önemli zenginlik kaynağı Beşeri sermayesini eğitimcilerimiz işliyorlar ve zenginleştiriyorlar. Karekter sahibi hür ve bilimsel düşünme gücüne sahip kişisel mutluluğun yanında toplumun mutluluğunda da sorumlu olduğuna inanan öz güven sahibi nesiller onların ellerinde şekilleniyor. İstiklal ve istikbal mücadelemizi biz bu nesiller ile gerçekleştiriyoruz, onlarla inşaa ediyoruz. Bu bakımdan eğitim fakültemize ayrı bir nazarla bakıyoruz. Ülkemizin bölgesel ve küresel planlarını gerçekleştirmesinde eğitimcilerimizin ne kadar etkin rol aldığı aşikârdır. Bütün öğrencilerimiz bizim için çok önemli çok kıymetlidir. Ülkemizin ekonomik bakımdan gelişmesinde mamur ve müreffeh hale gelmesinde, maddi sermayesinin iyileşmesinde meslek yüksek okulundan mezun ettiğimiz arkadaşlarımızda bizim için çok değerli ve önemlidir. Akıl ile bilen, kalp ile bulan, akıl ile ilim, kalp ile irfan ,ruh ile hikmet yolculuğu yapan, ilim ile yorulan, irfan ile yoğrulan, hikmet ile doğrulan nesiller yetiştirip sayılarını artırdıkça ülke olarak bölgesel ve küresel ölçekte iddialarımızı gerçekleştirme fırsatı bulacağımıza inanıyorum” diyerek konuşmasını tamamlamıştır.

Dekanımız  Prof. Dr. Ahmet Ataç yaptığı konuşmasında “Ana temanın vefa olduğunu belirterek beşerin vefası her şeyin feykindedir,  öncelikle siz kendinize, arkadaşlarınıza yol yürüdüğünüz kardeşlerinize, sizlerin bugünlere gelmenizde vesile olan anne babalarınıza, sizlere emek veren öğretmenlerinize, mesleğinizi icra etmeye fırsat veren sevgili öğrencilerinize ve bir taş olarak değil de bir insan olarak dünyaya getiren yüce yaratıcıya vefalı olmanız ve vefa duygusunu içinizden kesinlikle kaybetmemenizdir. Bizim milleti diğer milletlerden ayıran en önemli özellik necip millet olma özelliğini veren her kesime kardeşine, annesine, babasına, şehidine, gazisine, çoluğuna çocuğuna, büyüğüne ve küçüğüne gösterdiği vefadır. Şükürler olsun biz böylesine öğretmen adaylarını yetiştirdik. Şimdi siz öğretmen meslektaşlarım fikri hür vicdanı hür karakterli olarak, yaşamboyu öğrenme yolunda milli, manevi  ve evrensel değerlere sahip çıkan geleceğin toplumları için azim ve gayret sağlamanız dileğiyle. Çalışmanın, gayretin, sabretmenin kölesi olmadan başarının ve mutluluğun efendisi olamazsınız. Bu nokta sizin her zaman düsturunuz olsun. Yarın dokunacağınız minik yürekler hepimizin geleceği ve çocukları bu sorumluklarınızla öğretmenlik hayatınızda başarılar dilerim.” Diyerek konuşmasını tamamlamıştır.

Konuşmaların ardından Eğitim Fakültesi ve Meslek Yüksek okulunda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Yaklaşık 2 saat süren törenlerde öğrencilerin temsili diploma töreninin ardından, keplerini havaya fırlatarak mezuniyet sevinci yaşadılar.
MANİSA

CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ

EĞİTİM FAKÜLTESİ

DEMİRCİ-MANİSA

45900

 +90 (236)

462 24 88

 +90 (236)

462 16 00


  •    

Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik